Povodí Odry pozve lidi do běžně nepřístupných míst přehrad Slezská Harta, Kružberk a Šance

Světový den vody se blíží a vodohospodáři z Povodí Odry se při této příležitosti rozhodli zpřístupnit široké veřejnosti běžně nepřístupná místa přehrad Slezská Harta, Kružberk a Šance.

Zdroj: Archiv autora

Povodí Odry chystá na sobotu 25. března Den otevřených dveří. Ten bude probíhat od 9.00 do 15:00 a kromě prohlídky uvedených vodních děl si budou moci návštěvníci prohlédnout také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č. 49.

„Po covidové pauze letos opět otevřeme pro veřejnost tři vodní díla ve správě státního podniku Povodí Odry. Zavřené musí zůstat přehrady Žermanice a Morávka z důvodů probíhajících rekonstrukčních a údržbových prací. Stejně jako v minulých letech bude možné navštívit současně vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře v Ostravě,“ informoval generální ředitel státního podniku Povodí Odry Jiří Tkáč.

Zájemci si během Dne otevřených dveří budou moci prohlédnout nejen běžně nepřístupná místa zmíněných přehrad, ale při návštěvě pracoviště vodohospodářského dispečinku a vodohospodářských laboratoří v Ostravě mohou navíc získat 25% slevu na 1 rozbor vody ze studny, bazénu nebo domovní ČOV, určený pro nekomerční účely.

Stačí v sobotu 25. 3. 2023 navštívit vodohospodářské laboratoře nebo si vytisknout kupón, který bude ke stažení na webových stránkách Povodí Odry (www.pod.cz) od 15. do 31. března 2023. Zde se mohou zájemci také dozvědět bližší pokyny ke správnému odběru vody.

Organizace zpřístupnění vodních děl je rozdílná, podrobnější informace jsou k dispozici na https://www.pod.cz/stranka/den-otevrenych-dveri-2023.html.

Zdroj: Šárka Vlčková, tisková mluvčí, státního podniku Povodí Odry

Post Author: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *