Koupání a vodní sporty na Slezské Hartě

Uprostřed kraje vyhaslých bruntálských sopek, které jsou roztroušeny v jejím bezprostředním okolí, se nachází vodní nádrž Slezská Harta, která byla dostavěna v roce 1997 na řece Moravici.

Zdroj: Archiv autora

Přístup k nádrži je dobrý ze všech okolních obcí – Roudna, Leskovce nad Moravicí, Razové a Nové Pláně. Nádrž je vyhledávána plavci, rybáři či cykloturisty.

Koupání na Slezské Hartě

Populární je koupání u obce Nová Pláň. Pláž je zde travnatá s pozvolným vstupem do vody, využít zde lze také venkovní koupaliště. Služby jsou zde minimální, nicméně dostačující. Najdete zde občerstvení, plavecký a dětský bazén, skluzavky, lehátka a slunečníky. Pro sportovní nadšence je k dispozici tenisový kurt, půjčovna lodí. Pronajmout si zde lze také jachtu.

Zdroj: Archiv autora

Při koupání u obce Leskovec nad Moravicí lze využít travnatou pláž na jižním konci obce. Najdete zde také tábořiště, WC a občerstvení.

Pláž nacházející se při obci Roudno je také travnatá s pozvolným vstupem do vody.

Okolí je jako stvořené pro krásné pěší nebo cykloturistické výlety.

Vodní sporty

Turisty velmi oblíbené jsou vyhlídkové plavby po Slezské Hartě. Lístky na palubu lze zakoupit přímo na místě. Během plavby se od kapitána dozvíte řadu zajímavostí a příběhů z historie nádrže, jakým je například fakt, že při budování přehrady musela nádrži ustoupit polovina obce Leskovec nad Moravicí.

Zdroj: Archiv autora

Slezskou Hartu mají rádi také rybáři. Její voda je jednou z nejčistších v ČR a nabízí bohatý život pod hladinou.

Vyzkoušet si zde lze také jachting či windsurfing. Sezóna zde pro jachtaře začíná 1. května a končí 31. října. U obce Nová Pláň od roku 2003 působí půjčovna kajutových plachetnic. Nemusíte být dokonce ani pokročilý jachtař – půjčovna nabízí také výuku plavby pro začátečníky.

Post Author: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *