Lyžování a zimní sporty v Mikroregionu Slezská Harta

Mikroregion Slezská Harta nabízí řadu příležitostí k trávení volného času pro celou rodinu. A to v průběhu léta i v zimě. Kam se vypravit na lyže a za dalšími radovánkami na sněhu?

Mikroregion se nalézá v podhůří Jeseníků, a ne nadarmo bývá město Bruntál pokládáno za jejich vstupní bránu.

Ski Karlov

Jedním z nejznámějších ski areálů v okrese Bruntál je bezesporu Karlov, který vznikl v obci Malá Morávka. Jde o největší ski areál na Moravě, který se může pyšnit hned 12 km sjezdovek různých obtížností od začátečnických po pokročilé lyžaře. Užít si můžete samozřejmě i večerní lyžování na 4,3 km uměle osvětlených sjezdovek. Nechybí ani řada dalších atrakcí jako snowtubing.

Ski Karlov

Ski areál Čerťák

Nový ski areál Čerťák vznikl v obci Horní Václavov u Bruntálu. Malá Morávka je odsud vzdálena jen několik minut jízdy autem. Areál se zaměřuje především na rodiny s dětmi. Vzhledem ke svému profilu a šířce 100 metrů jsou sjezdovky vhodné taktéž pro dospělé lyžaře, kteří s tímto sportem teprve začínají. Pro děti jsou připraveny rovněž pojízdné pásy.

SKI Annaberg

Vyhledávaným rájem milovníků zimních sportů je též historické město s poetickým názvem Andělská Hora. V areálu se nachází několik sjezdovek, které jsou uměle zasněžovány. Ta hlavní má převýšení 125 metrů. Nechybí snowpark se třinácti překážkami nebo trať určená pro freeride. V provozu je stejně tak dětské lyžařské hřiště. Vybaveno je lyžařským pásem o délce 50 m, vlekem pro malé sportovce a lyžařským kolotočem.

Další aktivity v okolí Andělské Hory

V okolí Andělské Hory a Suché Rudné vzniklo celkem 53 kilometrů upravených běžeckých tratí. O údržbu se stará rolba a trojice sněžných skútrů ve frekvenci alespoň jedenkrát týdně, což zajišťuje běžkařům perfektní podmínky.

V okolí SKI Annaberg se můžete věnovat také jiné oblíbené zimní kratochvíli, jíž je bruslení. Asi nejvhodnější podmínky poskytuje zimní stadion v Bruntále, případně krytý zimní stadion v Horním Benešově.

Foto: skikarlov.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám článek líbil, podpořte jej...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *