Lyžování a zimní sporty v Mikroregionu Slezská Harta

Mikroregion Slezská Harta nabízí řadu příležitostí k trávení volného času pro celou rodinu. A to v průběhu léta i v zimě. Kam se vypravit na lyže a za dalšími radovánkami na sněhu?

Mikroregion se nalézá v podhůří Jeseníků, a ne nadarmo bývá město Bruntál pokládáno za jejich vstupní bránu.

Ski Karlov

Jedním z nejznámějších ski areálů v okrese Bruntál je bezesporu Karlov, který vznikl v obci Malá Morávka. Jde o největší ski areál na Moravě, který se může pyšnit hned 12 km sjezdovek různých obtížností od začátečnických po pokročilé lyžaře. Užít si můžete samozřejmě i večerní lyžování na 4,3 km uměle osvětlených sjezdovek. Nechybí ani řada dalších atrakcí jako snowtubing.

Ski Karlov

Ski areál Čerťák

Nový ski areál Čerťák vznikl v obci Horní Václavov u Bruntálu. Malá Morávka je odsud vzdálena jen několik minut jízdy autem. Areál se zaměřuje především na rodiny s dětmi. Vzhledem ke svému profilu a šířce 100 metrů jsou sjezdovky vhodné taktéž pro dospělé lyžaře, kteří s tímto sportem teprve začínají. Pro děti jsou připraveny rovněž pojízdné pásy.

SKI Annaberg

Vyhledávaným rájem milovníků zimních sportů je též historické město s poetickým názvem Andělská Hora. V areálu se nachází několik sjezdovek, které jsou uměle zasněžovány. Ta hlavní má převýšení 125 metrů. Nechybí snowpark se třinácti překážkami nebo trať určená pro freeride. V provozu je stejně tak dětské lyžařské hřiště. Vybaveno je lyžařským pásem o délce 50 m, vlekem pro malé sportovce a lyžařským kolotočem.

Další aktivity v okolí Andělské Hory

V okolí Andělské Hory a Suché Rudné vzniklo celkem 53 kilometrů upravených běžeckých tratí. O údržbu se stará rolba a trojice sněžných skútrů ve frekvenci alespoň jedenkrát týdně, což zajišťuje běžkařům perfektní podmínky.

V okolí SKI Annaberg se můžete věnovat také jiné oblíbené zimní kratochvíli, jíž je bruslení. Asi nejvhodnější podmínky poskytuje zimní stadion v Bruntále, případně krytý zimní stadion v Horním Benešově.

Foto: skikarlov.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám článek líbil, podpořte jej...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *