Cykloturistika v Mikroregionu Slezská Harta

Krajina kolem vodní nádrže Slezská Harta láká v současnosti návštěvníky hlavně v letním období. Skvělé podmínky zde mají zejména vyznavači cykloturistiky.

Slezská Harta – místo, kde je co objevit

V blízkosti Slezské Harty se nachází poměrně dostatek míst, kde se lze prohánět na kole. Skvělou možností je například  okruh, který se vám pokusíme trochu přiblížit.

Cyklotrať započne v Bruntálu, pokračuje přes obec Mezina, směrem do Leskovce nad Moravicí a k Roudnu. Přes Volárnu se vydáme do Nové Pláně, Valšova a odsud se vracíme do Bruntálu. Celkem měří trasa 50 km a je určena svou střední náročností pro zdatnější cyklistiky. Perfektní je pro celodenní výlet.

Odměnou za vynaložené úsilí vám však bude setkání s mnoha zajímavými místy v okolí nádrže. Poznat můžete například jednu z nejvýraznějších zdejších zajímavostí, kterou jsou sopky. Z bruntálského náměstí míří k Uhlířskému vrchu, který patří k těm nejznámějším, zeleně značená turistická cesta. Ta měří přibližně 3 km. Kdo se nebojí vyšlápnout dalších 6 km, může si svůj výlet protáhnout k Venušině sopce, která se tyčí nad obcí Mezina.

Další přírodní památkou, se kterou se můžete po cestě potkat, jsou Razovské tufity nacházející se jižně od obce Rázová. Jedná se o dnes již opuštěný lom, který vznikl tělese tzv. razovského pyroklastického komplexu aktivitou další místní sopky, Velkého Roudného.

Poznejte Slezskou Hartu na kole

Tratě na mnoha místech vedou překrásnou přírodou místních lesů, seznámíte se však blíže i s celou řadou kulturních pozoruhodností. K tomu můžete využít stejně tak možnost se občerstvit v některé z četných restaurací, které cyklostezky lemují. Což je výhodné zejména tehdy, vydáte-li se na výlet s dětmi. Pro nejmenší je svou obtížností ideální hlavně cesta vedoucí z Meziny po staré cestě směr Karlovec po pravém břehu Harty. Dále pak zamiřte na Valšov a Bruntál.

Cyklistika se v tomto kraji ostatně už naprosto dokonale etablovala. Důkazem je i pravidelně pořádaný cyklistický závod Head Bike Maraton, původně vzniklý spíše jako zábavná akce. Nyní si profesionální organizaci a zázemím nezadá s mnohem známějšími podniky. Závodní trať měří 65 km a 35 km a táhne se kolem Slezské Harty. Zúčastnit se jej mohou i děti.

Foto: archiv autora


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám článek líbil, podpořte jej...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *